Yeşilköy otelleri

Yeşilköy Otelleri | Yeşilköy Otel fiyatları

Yeşilköy otelleri İstanbul Bakırköy, semt ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren otellerdir. Bakırköy Otellerinin alt kategorisi olarak kabul edilen Yeşilköy otelleri, Bakırköy otelleri bünyesine ait havalimanına yakın oteller olarak kabul edilen Otel Tesisleridir.

Yeşilköy otelleri
Yeşilköy otelleri

Yeşilköy otelleri ağırlıklı olarak, apart otel olarak hizmet vermektedir.  5 yıldızlı oteller gibi işletmelerde hizmet vermektedir. İstanbul’u dünyaya açan bir kapı olan Atatürk Havalimanı’na  yakın olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Yeşilköy otellerinde konaklama avantajları, ulaşımın en üst sınırda olduğu konumda bulunması ve hareketli bir bölge olması tercih unsurları arasındadır.

Havalimanı Yolcuları yoğunluğu sebebiyle, bölgede sürekli indirimli fiyatlar ile Otel konaklaması yapabilmek mümkündür.

Yeşilköy otel fiyatları | En uygun Bakırköy otel fiyatları

Yeşilköy otelleri genel bir fiyat politikası ile çalışmaktadır. Sezonluk olarak çok bir fiyat farkının değişmediği Yeşilköy otelleri, genel olarak 50- 200 TL arası hizmet veren otellere sahiptir. Yeşilköy otel fiyatları kalacak Kişi sayısına göre değişiklik gösterebilir. Sürprizlerle karşılaşmamak adına Yeşilköy’de bulunan otellerden rezervasyon yapabilirsiniz.

Bakırköy semtine bağlı olan Yeşilköy genel müşteri kitlesi, Bakırköy otel şeklindedir. Bakırköy’de Otel arayışınız hangi bölgede konaklama yapacak iseniz, orası için kategorize edilmiştir. Yeşilköy otellerinde konaklama yaparken, Bakırköy İlçe merkezine 7 kilometre gibi kısa mesafede ulaşabilirsiniz.

Yeşilköy otel fiyatları
Yeşilköy otel fiyatları

Yeşilköy Hakkında

Yeşilköy ya da 1926 yılından önceki adıyla Ayastefanos, İstanbul’da Yeşilyurt ve Florya mahalleleri arasında yer alan Marmara Denizi kıyısındaki Bakırköy şehir merkezinin yaklaşık 7 km batısında bir mahalledir. 1970’lerde İstanbul nüfusunun hızla artmasından önce Yeşilköy, bir köy ve sahil dinlenme yeriydi.

Yeşilköy ya da 1926 yılından önceki adı ise stefanos isimdir. İstanbul’da Yeşilyurt ve Florya mahalleleri arasında yer alan, Marmara Denizi kıyısındaki Bakırköy şehir merkezinin yaklaşık 7 kilometre batısındadır. 1970’lerde İstanbul nüfusunun hızla artmasından önce Yeşilköy Bir sahil dinlenme yeri idi Kasap olarak da nitelendirilebilir.

İstanbul Uluslararası Havalimanı olan Atatürk Havalimanı Yeşilköy Mahallesi’nde yer alır. Ayrıca Bakırköy en geniş olan Mahallesidir. Yeşilköy semti Osmanlı döneminde daha çok Rumların yaşadığı bir Balıkçı Mahallesi idi, o tarihlerde Türkçe karşılığı Aziz Stefan adıyla anılmaktaydı. Cumhuriyet döneminde Türkçe değiştirme kanunu ile bu semtin adı Yeşilköy olarak değiştirildi.

Yeşilköy yakın Tarihi

Yeşilköy Türkçeleştirmek kanunu çıkana kadar, San Stefano Türkçe kaynaklarda ise Ayastefanos olarak geçmekteydi. 4. yüzyılda 1. Konstantin devrinde ismini Aziz Stefan anasına kurulan, Aziz stefanos kilisesinden almış olduğu ileri sürülse de,  köyün en erken adı 11. Yüzyıl’daki bizanslı mihaenpis el  vasiyetnamesinde geçmektedir. 1203 yılında haçlıların Latin ordusu, Yeşilköy sahile ve çıkmış 1 yıl sonra 4. Haçlı seferinde İstanbul işgal edilmiştir. 19 yüzyılda tüm köy güçlü Ermeni tatyan ailesine aitti. Bugün de Yeşilköy’de geçen dadyan bölgesi, ismini buradan almıştır. Dadyan Ailesi bu bölgeye işgali gerçekleştiren, İmparatorun hediyesi olarak sahip olmuşlardı.

Yeşilköy okumuş kitlenin en yüksek bulunduğu mahallelerden biridir. Ulaşımı hattı ise 1871 yılında Sirkeci-Halkalı Banliyösu ile en eski ulaşım ağlarından birisine sahiptir. Doğu sınırında Yeşilyurt Mahallesi Batı sınırında ise Şenlikköy bugünkü adıyla Florya bulunmaktadır. güneyde Marmara Denizi, kuzeyinde ise E5 karayolu geçmektedir. Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından birisi olan Atatürk Havalimanı Yeşilköy sınırları içerisindedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>