Yeşilköy otelleri

Atatürk Havalimanı ve Havaalanı otelleri

İstanbul Atatürk Havalimanı otelleri, Bakırköy semtinin Yeşilköy mahallesine bağlı olarak Bakırköy ve çevresini kapsayan otellerin genel adıdır. Havalimanı otelleri genellikle 7,5 km² alana yayılmış olarak hizmet veren otellerdir.

Atatürk-Havalimanı otelleri
Atatürk Havalimanı otelleri

Bakırköy otelleri olarak da bilinse Havalimanı yarı çapına yakın oteller daha fazla tercih edilmektedir.
Havalimanına yakın oteller olarak bilinen Havalimanı otelleri, algısal olarak Havalimanı’nın yanın da hizmet veren oteller olarak düşünülmektedir. Bakırköy belediyesi Tarafından 1 km civarında otel ruhsatı verilmediğinden en yakın Havalimanı oteli 5 dk. civarında konumdadır.

İstanbul Atatürk Havalimanı otelleri nerededir ?

İstanbul Havalimanı otelleri, Bakırköy ilçesinin Batı yakasında Florya Atatürk Ormanı kuzeyinde ve İstanbul Aydın üniversitesinin güney cephesinde Yeşilköy bölgesindedir.

Kuzey kanadında Star outlet Doğu yakasında Bakırköy botanik bahçesine ve oradan da Florya Atatürk ormanına kadar olan kısımda hizmet veren Otellere Havalimanı otelleri adı verilmiştir.

İstanbul Atatürk Havalimanı otel Fiyatları

Atatürk Havalimanı otelleri’nin genel fiyat paritesi bulunmamakla birlikte Bakırköy 3 yıldızlı oteller olarak başlayıp 4 ve 5 yıldızlı oteller olarak devam etmektedir.

Havalimanı otel fiyatları genellikle kişi sayısına bağlı olarak 100 TL ‘den 300 TL Fiyat aralığı ile sınırlıdır.
Otel içerisinde sunulan hizmetler ekstralar oda fiyatlarından bağımsız olarak belirlenmektedir.
Havalimanı otellerinin fiyatları genel olarak oda kahvaltı dahil seçeneği ile sunulmaktadır.
Havalimanına en yakın oteller Bakırköy otel

İstanbul Havalimanı otelleri
İstanbul Atatürk Havalimanı otelleri

Bakırköy Otel İstanbul Havalimanına en yakın otellerden birisi konumundadır. Araç ile yaklaşık olarak 7-10 dk arasında rahatlıkla ulaşabileceğiniz, eğlence ve kolay ulaşım olarak en ideal konumdadır.

Havalimanına saat kaç olduğu önemsiz olarak dilediğiniz saatte toplu taşıma araçları ile dahi ulaşma imkanınız bulunmaktadır. Üstelik Bakırköy otel Havalimanı otelleri arasında Oda kahvaltı dahil seçeneği ile en çok tercih edilen otellerin başında yer almaktadır.

Atatürk Havalimanı otellerine Nasıl giderim ?

Havalimanı otellerine ulaşım için bir çok alternatif tercih kullanabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra Taksi, Uber, Özel servis gibi araçlar ile Bakırköy Havalimanı otellerine ulaşım sağlayabilirsiniz.
Dilerseniz Havalimanı içerisinde sunulan araç kiralama hizmetinden yararlanarak dilediğiniz otele erişim sağlayabilirsiniz.
Bakırköy otel tüm müşterilerine ücretsiz olarak otopark hizmeti sunmaktadır.

Atatürk Havalimanı Hakkında

1953 yılında hava trafiğine başlayan, İstanbul’un Avrupa yakasındaki uluslararası Havalimanı olan Yeşilköy Havaalanı’nın adı, 1985 yılında Atatürk Uluslararası Havalimanı olarak değiştirildi. 2013 yılı verilerine göre dünyanın en yoğun 18. Havalimanı olan Atatürk Havalimanı, Türkiye’nin en yoğun 1. Havalimanı konumundadır. Günlük 1200 uçağın kullandığı Atatürk Havalimanı, Avrupa’nın en önemli transit yolcu Havalimanlarından biridir. Yaklaşık olarak yıllık 50 milyon yolcunun geçiş yaptığı Atatürk Havalimanı İstanbul turizminin en önemli noktalarından birisidir.
Bakırköy meydan’a 5 km gibi kısa mesafede olan Atatürk Havalimanı, yolcuların konaklama ihtiyacı için Bakırköy otelleri bölgesindedir.
Merkezi noktalar olarak bilinen Bakırköy semtine bağlıdır. Taksim’e 23 km ve Mecidiyeköy’e 20 km mesafededir.
Havalimanın’dan İstanbul’un her hangi bir noktasına kolaylıkla İett, Metro,Metrobüs gibi toplu taşıma araçları ile yada Havataş firmasının servisleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Atatürk Havalimanı Kurulma Amacı 

Atatürk Havalimanı Meydanı askeri amaçlarla, 1912 yılında Yeşilköy de hizmete girdi. Sivil havacılığın ilk adımı olan ve 1925 yılında yeni Yeşilköy de kurulmuş Türk Tayyare Cemiyeti ile atılmıştır.Küçük bir askeri Hangar, Kargir binanın sivil uçuşlara tesis edilmesinin ardından, İstanbul-Ankara arasında gerçekleştirilen ilk uçuş ile Yeşilköy Hava Meydanı sivil uçuşlara açılmıştır.

Uluslararası uçuşlar havacılık alanında geliştirilen hızlı adımlar sonrasında, havacılığın gelişmesi için birtakım Uzmanlar Yurt dışından getirilmiştir.

Yıl 1944 gösterdiğinde uluslararası sivil havacılık Anlaşması ne müteakip bugünkü, Atatürk Havalimanı arazisine Havaalanı yapılmasına karar verilmiştir. 1949 yılında başlayan İnşaat 1953’te tamamlandı ve 1 ağustos 1953’te Yeşilköy Hava Meydanı uluslararası uçuşlara açılmıştır.

Yeşilköy Havalimanı bu süreçlere müteakip 1971 yılı ne kadar Yıllık 5 milyon yolcu kapasitesine sahip olarak hizmet vermekteydi. Yetersiz hizmet binaları, Hangar Tesisleri, kontrol kuleleri revize edilerek iç hatlar ve dış hatlar terminali yapılarak 1983 yılında tekrar hizmete açılmıştır. Yeşilköy Havalimanı bu hizmetler sonrasında kavuştu modern görünümü ve artan kapasitesi ile 1985 yılında Atatürk Havalimanı ismini almıştır. Artan yolcu ve uçak trafiğini karşılamakta tekrar yetersiz kalan Atatürk Havalimanı’nın , terminal genişletme ihtiyacını karşılamak amacıyla yıllık 20 milyon yolcu kapasiteli yeni dış hatlar terminali yapılmış 2000 yılında işletmeye açılmıştır.

Atatürk Havalimanı Yolcu Kapasitesi | Bakırköy Otel turizmine Katkısı

Atatürk Havalimanı bugün yıllık 60 milyon yolcu kapasitesine sahip olarak hizmet vermekte, yaklaşık 10.000 araçlık otopark hizmeti sunmakta ve İstanbul içi ve yakın bazı illere özel taşımacılık ile yolcu transferi yapmaktadır. Dünyanın merkezi konumunda olan Atatürk Havalimanı, ciddi hava trafiğine sahiptir. Birçok aktarmalı uçuşu yurtdışı buradan yapıldığı ve ülkemiz ekonomisi açısından ciddi katkı sağladığı yadsınamaz.

İstanbul Havalimanında transfer hizmetlerinin yanı sıra aradığınız bir çok hizmeti bulabilirsiniz araç kiralamadan tutun Otel hizmetlerini hediyelik eşyalarda VİP transfer hizmetleri ne kadar birçok hizmeti İstanbul Havalimanı’nda bulabileceksiniz.

En iyi otel tercihi için lokasyon bakımından sizler için en ideal konumda olan Bakırköy otellerini tercih etmelisiniz.
Bakırköy otelleri bulunduğu konum itibariyle İstanbul’da gezilebilecek yerlere en ideal konumda bulunan ilçedir. Bakırköy kendi sayfiye yeri olması özelliği ile tüm eğlence mekanlarının birçoğunu, ilçe sınırları içerisinde barındırmaktadır. Yanı sıra birçok tarihi yapının yine ilçe sınırları içerisinde olduğunu hatırlatmak isteriz.

5 Comments

 1. Nesli arıhan

  Hizmet kusursuz, kahvaltı oda fiyatına dahil olması ayrı bir güzellik
  Bakırköy otelleri bence çok iyi bir işletme çünkü, misafirine değer veriyor. Bazı işletmeler gibi banane demiyor. Acil temizlenmesi gereken gömleğim vardı sabah ……

 2. özcan

  5 dk. içinde Havalimanın da olursunuz dediğinizde inanmamıştım. Meğersem Havalimanının dibindeymişiz. Oteliniz harika !

 3. Onur Sağar

  Vallahi otelin bu kadar doğrucu olduğunu tahmin etmezdim. sahile 3 dk demişsiniz 3 dk da indim. Havalimanına 5 dk dediniz 5 dk da havalimanına vardım. Fiyatlarınız ucuz, Ekibiniz profesyonel 3 yıldız değil de 5 yıldız hak ediyorsunuz. TURİZM BAKANLIĞINA DUYURUDUR. 🙂 Tekrar teşekkkürler

 4. İrfan Turan

  Doğru seçim Bakırköy Otel

 5. ejder Altun

  Otel gerçekten havalimanına oldukça yakın, Fiyatları Bakırköy bölgesine göre çok uygun ve konforlu tavsiye ederim

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>