Bakırköy sahil otelleri

Bakırköy sahil otelleri isminden anlaşıldığı üzere, İstanbul Bakırköy’ün sahil kısımlarından otel konaklaması faaliyetlerinde bulunan,
otel tesisleridir. Türkiye’nin en ünlü sahillerinden birine ev sahipliği yapan Bakırköy,  sahili ve Marinası ile Türkiye’nin en iyi Sahilleri arasında gösterilmektedir.

Bakırköy’de konaklama yaparken sahile yakın otelleri tercih etmeniz, tatil ve gezi amaçlı gelmiş olduğunuz Bakırköy semtinde gece yürüyüşüne çıkma sahilde gezinti gibi aktiviteler yapmanıza olanak verecektir. Birçok konserin düzenlendiği Bakırköy sahil , bu anlamda İstanbul’un en aktif sahillerinden biridir. 24 Saat aktif olan Bakırköy sahil manzarası ile sizleri büyüleyecektir.

 

bakırköy otelleri
bakırköy otelleri

Bakırköy sahil otelleri konaklama avantajları

Bakırköy sahil otellerinde konaklama yapmak sizlere eğlenceli zirvesini yaşatacaktır. Tüm tarihi boyunca sayfiye ve eğlence yeri olarak kullanılan Bakırköy, sahilin de düzenlenen etkinlikler ile sayfiye yeri olma özelliğini halen sürdürmektedir.

İstanbul’un en iyi eğlence mekanlarının bulunduğu Bakırköy, sizlere konaklamanın yanı sıra eğlencenin büyük hazını yaşatacaktır.

Bakırköy sahil bölgesi birçok Cafe, Restaurant, kulüp ve eğlence tesislerine ev sahipliği yapması ve ulaşımın oldukça kolay olması Bakırköy sahil otelleri , tercihini ön plana çıkarmaktadır.

Bakırköy sahilinde hizmet veren oteller, 3 yıldızlı otellerden başlayarak 5 yıldızlı otellere kadar hizmet vermektedir.Daha çok AB kesimine hitap eden sahil otelleri, Bakırköy otelleri arasında en lüks sayılabilecek otellerdir.

Bakırköy sahil otelleri, konuklarının Ataköy Marina’da düzenlenen birçok etkinliğe katılmasına fırsat sunacaktır Her yıl onlarca konser, Tiyatro ve gösterinin yapıldığı Ataköy Marina Park, Bu anlamda bölgenin en aktif eğlence merkezlerinden biridir. Birçok ünlü alışveriş merkezine ideal konumda bulunan sahil otelleri, aradığınız tüm gereksinimleri 1 adımda size sunacaktır.

Bakırköy Otel işletmeleri arasında en yüksek fiyatlı oteller, Bakırköy sahilinde bulunmaktadır.

Bakırköy sahil otelleri ve fiyatları

Bakırköy sahil otelleri aynı zamanda Ataköy otelleri olarak da kabul edilmekte ve konaklama hizmeti sunmaktadır. Bakırköy Sahil Otel fiyatları, diğer Bakırköy mahallelerine göre bir tık yüksektir.

Ortalama olarak yaz sezonunda 180 – 300 TL arasında gecelik konaklama imkanına sahip iken,  kış sezonunda 130 – 250 TL arasında konaklama yapabilirsiniz. Birçok etkinlik döneminde özel promosyonlar ve kampanyalar düzenleyen sahil otelleri , dönemsel olarak Butik Otel fiyatlarına konaklama imkanı sunmaktadır.

Bakırköy sahil otelleri ulaşım

Bakırköy sahil otellerine ulaşım oldukça kolaydır. Bakırköy semtinin gelişmiş ulaşım ağı, sahil bölgesinde de sürmektedir. Dilerseniz özel Aracınız ile ya da toplu taşıma araçları ile İstanbul’un herhangi bir noktasına kolayca ulaşabilirsiniz.

Deniz taşımacılığının da faal olarak sürdüğü Bakırköy, aynı zamanda Atatürk havalimanına yakın olması ile havadan, karadan, denizden ulaşıma sahiptir.

Bakırköy sahil otelleri
Bakırköy sahil otelleri

Bakırköy sahil ve Sahil otelleri hakkında

Bakırköy sahil , Bakırköy tarihi gibi kuruluşu milattan sonra 300 yıllarına kadar gitmektedir. Nitekim önceki yazı dizilerimiz de söylediğiniz gibi,Bakırköy’ün tarihi İstanbul’un tarihidir. Bunun ana nedeni neredeyse günümüze kadar yaşanmış tüm olaylara tanıklık eden, Nadide ilçelerden birisidir. Bakırköy Türkiye’de ilk Uydu Kent projesinin uygulandığı yer , yine Bakırköy semtinin Ataköy bölgesidir.

Bakırköy sahil; Uydukent projesinden sonra özel olarak 1958 yılında yapımına başlanan Ataköy Plajı, üzerine yapılan kum Sahaları gazino ve parklar, Ataköy Plajını dönemin en iyi plajları arasına sokmuştur.

Bakırköy sahilde gezerken bugün bile, kendinizi İstanbul’un en yoğun kültür ve eğlence merkezlerinin olduğu bölgede bulucaksınız.

Bakırköy’de bulunan kültür sanat merkezleri şu şekildedir;

  • Bakırköy Sanat Merkezi bsm
  • Cem Karaca Kültür Merkezi
  • Adalı art galeri
  • Afem Kültür Sanat Merkezi
  • Ataköy Marina Park
  • Ataköy Yunus Emre Kültür Kültür Merkezi (Müşfik Kenter Sahnesi)
  • Bizim sahne
  • İkü Akıngüç oditoryumu ve Sanat Merkezi
  • İstanbul havacılık Müzesi

Leyla Gencer opera ve Sanat Merkezi, buna son olarak sahne 74 ve Seher Becel Sanat Galerisini de ekleyebiliriz.

Gördüğünüz gibi Bakırköy semti, her sanat dalına hitap eden, birçok kültür ve sanat merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Listeye daha fazla isim ekleyebiliriz, yazımızı daha fazla uzatmamak adına mutlaka Bakırköy’ü ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bakırköy sahile en yakın oteller, Kennedy caddesi ve İstanbul Caddesi üzerinde hizmet veren otel işletmeleridir. Bu oteller arasında en çok tercih edilen Bakırköy otel, 3 yıldızlı otel fiyatına 5 yıldızlı otel hizmeti sunmaktadır. Sizler de eğlenceli bir konaklama serüveni yaşamak isterseniz Bakırköy otellerinde konaklamanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>