Bakırköy otelleri

Bakırköy otelleri hakkında – Ucuz otel seçimi merkezi konum’da Bakırköy meydan otel işletmesi sizlere kaliteli konaklama sunuyor.

İstanbul Bakırköy gerek tarihi gerekse işletmeleri, eğlence mekanları ve sosyal donatı alanları ile İstanbul’un incisi haline gelmiş bilinen tarihi oldukça eskidir. Antik roma döneminden bile günümüze bir çok eser kalmış ve bunların büyük bir kısmı Bakırköy’de bulunmaktadır.
Turistlerin yoğun ilgisine maruz kalan Bakırköy bu doğrultuda otel işletmeleri sayısını bir hayli arttırmıştır. Oluşan rekabet ortamında bir çok işletme yenilenme ihtiyacı duyarak oteller kalitesini üst sıralara taşımıştır.

Bakırköy’de otel seçimi için doğru doneler ile konforlu konaklama yapmak oldukça basittir. Tüyap, Cenexpo gibi sayılı fuar ve kongre merkezlerine oldukça yakın olan Bakırköy, pansiyon sınıfından 5 yıldızlı otellere kadar bir çok işletme hizmeti bulabileceğiniz eşsiz ilçelerden birisidir. 

Bakırköy otelleri ağırlıklı olarak yerli girişimciler tarafından kurulmuş neredeyse 1000 yıldır ( eski zamanda han) konaklama merkezi olarak işlev görmüştür.
Kervanların uğrak merkezi, şimdilerde ise İstanbul içerisinde bir noktaya ulaşılabilecek en merkezi konumlardan biridir.
Bakırköy toplu taşıma araçlarının tamamının uğrak noktası olması 24 saat aktif ulaşım imkanını sizlere sunuyor. 
Bakırköy otellerin de konaklama yaparken saatin kaç olduğunu umursamaz eğlencenize bakarsınız, çünkü 100 otel işletmesinden 98’i 24 saat hizmet vermektedir.

bakırköy otelleri
bakırköy otelleri

Bakırköy otelleri hakkında

Bakırköy otelleri; İstanbul Bakırköy’de 32 km’lik alana yayılmış pansiyon,apart otel, motel, hotel ve oteller olarak sınıflandırılmış, haricen 3 yıldızlı otel , 4 ve 5 yıldızlı otelleri de kapsayan işletmelerin genel olarak adlandırıldığı isimdir. 

Bakırköy otelleri arasında en çok tercih edilen otel sınıfı 3 yıldızlı otellerdir. Genel olarak iş gezisi sebebiyle konaklama yapan misafir kitle orta kalite işletmeleri tercih etmektedir. 5 Yıldızlı otelleri tercih eden misafirler daha çok aile ziyareti yada Türkiye ziyareti için gelen kişilerdir. 

Bakırköy otelleri hakkında ; Genel olarak Bakırköy incili tarafından başlayıp, Ataköy otelleri oradan İstanbul caddesi ve kennedy caddesine kadar uzanan oldukça fazla otel işletmesi bulunur. Bütçenize göre ucuz otel yada pahalı otel tercihinizi mutlaka seçebileceğiniz işletmeler bulunur. 

Bakırköy’de konaklama yaparken tercihlerinizi mutlaka sıralayın Sahil otel yada Apart otel şeklinde mutlaka tercihinizi oluşturmalısınız. 
Bakırköy otel ismine sahip olarak hizmet veren işletme, sahile 3 dakika gibi kısa mesafede ulaşabileceğiniz, İstanbul’da sayılı alışveriş merkezleri arasında olan Capacity a.v.m. ye 2 dakika, Bakırköy meydan 3 dakika gibi sürede ulaşabileceğiniz konumda hizmet vermektedir.

Bakırköy otel fiyatları | Sezonluk fiyatlar, apart otel fiyatı, Pansiyon fiyatları 

Bakırköy otelleri genel olarak sezonluk fiyat değişikliğine gitmez. Otel fiyatları arasında küçük de olsa fark oluşturan işletmeler mevcuttur.
Yaz, kış arasında genel olarak ciddi fiyat farkları ortaya çıkmamaktadır, tatil ağırlıklı konaklama hizmeti olmadığı için fiyatlar stabil’dir.

Bakırköy otel fiyatları ; Otel fiyatı 100-250 ₺ , Apart otel fiyatı 70 – 150 ₺ , pansiyon fiyatı 50 – 120 ₺ arasında değişmektedir. Sunulan konaklama hizmet fiyatında genel olarak oda kahvaltısı dahil edilir. Bu fiyat aralıkları tüm yıl geçerlidir. Bakırköy otelleri fırsatları takip ederek çok daha uygun fiyatlara konaklama imkanı da bulabilirsiniz. 

bakırköy otel fiyatları
bakırköy otel fiyatları

Bakırköy otelleri merkezi konum | Kolay ulaşım imkanı 24 saat aktif yaşamı, Eğlence merkezi olması ile konaklamanızı daha zevkli hale getiriyor

Bakırköy’deki oteller , Konaklama yapan misafirlerine sunduğunu olanaklar, ucuz otel ile sonlanmıyor. Bakırköy İstanbul’un en sosyal ilçelerinden biri olup 24 saat aktif yaşamın olduğu semtlerden birisidir. Bakırköy’de bir çok eğlence alanı bulunur, Belediyesi tarafından yılda en az 5 kez ücretsiz konserler düzenlenir.
Gece kulüpleri yine oteller çevresinde bulunmaktadır. Taksim, Beşiktaş, Etiler gibi gece hayatının en üst seviyede olduğu ilçelere ise bir araç ile kolayca ulaşım imkanı bulunmaktadır. 

Bakırköy ebuzziya caddesi tıpkı taksim istiklal caddesi gibi trafiğe kapalıdır. Yaklaşık 2 km boyunca bir çok mağaza,restoran,cafe gibi işletmeler ile donatılmıştır. 
Sokak sanatçılarının yoğun olarak bulunduğu ebuzziya caddesinde müzik dinlerken ayak üstü aperatif yiyecek sunan büfelerden atıştırırken ücretsiz müzik dinleti imkanı bulabilirsiniz. 

Bakırköy otelleri – Atatürk havalimanı arası 15 dk.

Türkiye’nin en yoğun havalimanı olan İstanbul Atatürk havalimanına 15 dakika mesafede bulunan otellere ulaşım için toplu taşıma araçları biçilmiş kaftandır. 
Bakırköy otellerinin ağırlıklı olarak tercih edilme sebebi havalimanına olan yakınlığıdır. Metro yada tramvay ile kolayca konaklama yapacağınız otele ulaşma imkanına sahipsiniz. 

Bakırköy otelleri hakkında
Bakırköy otelleri hakkında

Uçağınızın saat kaçta olduğunun bir önemi yok, 24 saat çalışan toplu taşıma araçları ile yada taksi ile çok düşük ücretlere ulaşım sağlayabilirsiniz. 
Mesafenin kısa oluşunu şu şekilde teyit edebiliriz. İstanbul Atatürk havalimanı Yeşilköy mahallesi Bakırköy semtine bağlıdır. 
Bakırköyün hemen her noktaya yakın olması konaklama yapmak için ilçeyi cazip hale getiriyor.
 

Bakırköy Hakkında

Bakırköy İstanbul Avrupa yakasında Marmara Denizi’nin kuzeydoğu sahilindedir.Kuzeyinde Güngören, Bahçelievler ilçeleri olup,güneyinde marmara denizi ve zeytinburnu ilçesi bulunur.

Bakırköy tarihi; M.ö. 300 yılına kadar dayanmaktadır. Bakırköy M.s. 384 yılında eğlence yeri olarak kurulmuş, günümüze kadar bir çok isimle anılmıştır. 
Bir çok tarihi olaya şahitlik etmiş bu ilçe, İstanbul’un en eski ilçelerindendir.  

Bakırköy günümüzde 32 km’lik alanda 233 bin kişilik nüfusu ile İstanbul’da ki en büyük 3. ilçe konumundadır. 
Günlük gelen ziyaretçi sayısı ile bu rakam 600 -700 bin dolaylarına ulaşmakta, Bakırköy ilçesini ticaret merkezlerinden biri haline getirmektedir. 
Bakırköy Bizans döneminde eski önemini koruduğu gibi, aynı zamanda askeri ve siyasi bir merkez olan Hebdomon ismiyle anılmaktaydı. Bakırköy zamanla Jeptimun, Makrohori, Makriköy, 1925’de çıkarılan yabancı kelimeleri Türkçeleştirme kanunu ile bugünkü Bakırköy adını almıştır. 

Bakırköy’de yaşanmış tarihi olaylar

Ruslar tarafından 1877-1878 yılları arasında  işgal altında olan Bakırköy’de 1878 yılında Ayastefanos Antlaşması imzalanmış ve II. Abdülhamit burada Tahttan indirilmiştir. 31 Mart Olayını bastırmak için Selanik’ten yola çıkan hareket ordusu’nun 1909’da Ayastefonos’a ( Yeşilköy mahallesi ) gelişinden tutun da Meclis-Millinin, II. Abdülhamit’in tahttan indirilmesine kadar bir çok olay yaşanmıştır.
Günümüz de ise cumhuriyet mitingleri, 1 Mart eylemleri ile ciddi olaylara tanıklık etmiştir. 

Bakırköy’de Gezilecek yerler

Bizanslardan kalan Fildamı sarnıcı , Osmanlı imparatorluğunun 17. Yüzyıl mimarisinin en net görüldüğü Baruthane, Yapılış tarihi 15. yüzyıl olan ve yıkılmaya yüz tutmuş daha sonra 1875’de Sultan Abdülaziz tarafından restore edilen çarşı cami ve şifa hamamı, Yeşilköy yalıları, Bakırköy evleri, kiliseler, köşkler, Florya Deniz Köşkü gibi yerleri gezmenizi tavsiye ediyoruz.
Bakırköy ekonomisi genel olarak sanayi ve ticarete dayalıdır. İlçede bulunan Galleria, Town Center, Carousel, Capacity gibi alış veriş merkezleri ticari hayatı canlı tutmaktadır. İstanbul’un sayılı alışveriş merkezleri olan bu yerleri de gezmenizi tavsiye ederiz.

Mola vermek ve dinlemen için Trafiğe kapalı Ebuzziya caddesinde yürüyüş yapabilir, Kafe, Restaurant ve çay bahçelerinde dinlenebilirsiniz.

Rezervasyon için : (0212) 543 88 66   Online Rezervasyon 

7 Comments

 1. EROL USTAOĞLU

  Çoluk çocuk düğüne geldik nerede kalacağız diye düşünürken sağolsun otel bize kapılarını açtı süit odalarına hasta oldum aynı evimiz gibi rahattı

 2. Hasan Aydın

  Yazıda söylendiği gibi hakikaten ulaşım çok basit otobüsle kolayca geldim ayrıca ebuzziya caddesi çok güzelmiş istiklalin bir tık küçüğü desem yeridir.

 3. Ömer Arabacı

  Uzun zaman sonra uğradım, Otel resmen baştan yapılmış eski personel tasfiye edilmiş. Şu haliyle herkese tavsiye ederim hatta yorumum 5 yıldız diyorum oradan anlayın.

 4. Derya Sucuk

  Yatakalar acayip rahat, Odalar geniş veferah şehir merkezinde olması artı avantaj, özetle tavsiye ederim.

 5. Faruk Ömüroğlu

  Git ve gör BAKIRKÖY DE BU KADAR İYİSİNİ VE UYGUN FİYATLISINI BULAMAZSIN

 6. Recep Sönmez

  Herkese tavsiye ederim Jakuzili odalar muazzam güzel olmuş

 7. Koray Uğurlu

  7 kişilik tatil ekibi olarak gittik, Herşeyi en ince ayrıntısına kadar planladık. Otel beni arkadaşlarıma mahcup etmedi. 1. sınıf hizmet aldık. Bakırköy oteli herkese tavsiye ederim

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>