Ataköy otelleri

Ataköy Otelleri ve Ataköy Otel Fiyatları | En uygun İstanbul Otelleri

Ataköy otelleri İstanbul’un en Nezih semtlerinden Bakırköy, Ataköy beldesinde hizmet veren otellerin, genel kapsamlı adıdır. Ataköy otelleri bulunduğu konum itibariyle, İstanbul Atatürk Havalimanı‘na ve CNR Expo Fuar Merkezi’ne en ideal konumdadır.

İstanbul Ataköy bazı kesimler tarafından ayrı bir ilçe olarak bilinse de Bakırköy semtine bağlı bir beldedir.

Ataköy otelleri , Bakırköy Otelleri alt kapsamında olan oteller Bölgesidir. Havalimanına en yakın konumda bulunan oteller, Ataköy bölgesinde bulunur. Dünya Ticaret merkezlerinden olan CNR Expo fuarı , Ataköy sınırları içerisindedir. Sinan Erdem Spor Salonu gibi spor Aktiviteleri’nin yapılacağı yerlerden Tutun da, denize girilecek plajlara kadar birçok sosyal etkinlik alanını sınırları içerisinde bulundurur. 

Ataköy Otelleri İlçe merkezine yakın olmasından dolayı Bakırköy otel olarak da hizmet kapsamına girmektedir. Otel ve oda tercih yönünüz ne olursa Ataköy otellerinde aradığınız hizmeti bulabileceksiniz.  

Ataköy otellerinde konaklama yapmak sizlere Havalimanı’na en ideal konumda bulunma ve sosyal statünün en üst seviyede olduğu bir bölgede hizmet alma olanağı sağlamaktadır.

Ataköy otelleri
Ataköy otelleri

Ataköy oteller bölgesi , yine birçok ünlü Restaurant işletmesinin bulunduğu, en kaliteli bölgeler arasındadır. Aradığınız tüm ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz bir bölge olan Ataköy, Bakırköy ilçe merkezine 2 dakika mesafede bulunmaktadır. Birçok toplu taşıma araçlarının bölgeden geçmesi, E5 karayoluna paralel bir bölge olması ve yine Havalimanı , Denizyolu taşımacılığının uygun ve yakın olması, İstanbul Ataköy’ü en ideal konuma sahip bölgeler arasına sokmaktadır. 

İstanbul otelleri arasında en yoğun ziyaretçi trafiğine sahip olan Ataköy Otelleri, Lüks ve kalitenin buluştuğu nokta denebilir. 

İstanbul Ataköy’de konaklama yaparken, gezmenin yanı sıra birçok tarihi mekanı yerinde ziyaret etme imkânına erişeceksiniz. Bizans İmparatorluğu döneminden kalan Fildamı Sarnıcı, Osmanlı İmparatorluğu tarafından inşa edilen baruthane , Ataköy belde sınırları içerisindedir.

Ataköy Otel fiyatları | Ataköy uygun oteller 

Ataköy otel kaç para
Ataköy otel fiyatları

Ataköy otel fiyatları, genel olarak standart kabul edilmektedir. Bölgede hizmet veren Otel Tesisleri, hizmet kalitesine göre fiyatlar belirlemektedir. Ağırlıklı olarak Otel fiyatları, 80-200 TL arasında olduğu görülmektedir.

Yaz ve kış sezonu arasında çok bir fark bulunmayan Ataköy otelleri barındırdığı 5 yıldızlı oteller ve kent otelleri fiyatları, 180- 200 TL arasında seyretmektedir. Ataköy’de bulunan Ataköy pansiyonları ise 80-150 TL arasında hizmet vermektedir. Ataköy butik oteller 100-150 TL arasında hizmet vermektedir.

Bakırköy | Ataköy hakkında

Ataköy İstanbul’un, Bakırköy ilçesinde yer alan bir semt olup İstanbul’un en lüks semtleri arasında yer almaktadır. Yunus Emre Kültür Merkezi, Bakırköy Belediye Konservatuvarı, Galleria Alışveriş Merkezi , Ataköy Marina ve Atriyum AVM,  Ataköy sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Ataköy 1950 yıllarında  kurulmaya başlanan, Emlak Bankası’nın girişimi ile  9. ve 10. kısmı 1986 yılında kurulmuştur. 1990 yılında ise 7. ve 8. Kısım faaliyete geçirmiştir. 11 kısıma kadar yayılan apartman bloğu tarzı yapılar, Ataköy beldesini 4 farklı Mahalle idaresine bölünmüş bir semt haline getirmiştir. Bahçelievler ve Şirinevler’e komşu olan Ataköy, E-5 karayolu üzerinde bu iki semte ulaşım için bağlanmıştır.

2018 nüfus sayımlarına göre 52 bin nüfusa sahip olduğu gözlenmiş, nüfusun %60 gibi Büyük bir kısmı Yüksek Lisans mezunu kişilerden oluştu bilinmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>